Druk Poznań / ul. Św. Michała 100, produkcja hala H12, biuro budynek P2, pok. 9 / 61-005 Poznań

Naklejki / folie

Naklejki monomeryczne, naklejki polimerowe, naklejki elektrostatyczne, adhezyjne, a może naklejki podłogowe? Wybór jest naprawdę szeroki. Wiemy jak dobrać odpowiednią folię do przeznaczenia. I nie stoimy w miejscu, cały czas szukamy folii niestandardowych i nowości w branży.

Możemy wydrukować dowolny nakład, od kilku do kilku tysięcy sztuk, wyciąć dowolny kształt, zostawić naklejki na arkuszach do łatwego odklejania lub rozciąć na pojedyncze sztuki. W przypadku większych formatów, wydruki dzielimy na bryty z zakładkami, tak aby ułatwić wyklejanie na dużych powierzchniach. Dodatkowo naklejki dla zwiększenia ich trwałości możemy zabezpieczyć laminatem ochronnym. Zobacz naszą ofertę, a jeśli nie znalazłeś dla siebie rozwiązania – skontaktuj się z nami – chętnie podejmiemy się wyzwania.

Naklejki uniwersalne

Naklejki wykonane z folii monomerowej to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Folia występuje w kilku wariantach: biała lub transparentna, z mocnym lub usuwalnym klejem oraz z szarym klejem, dzięki niemu podłoże, na które przyklejamy naklejkę, nie będzie przebijać. Naklejki uniwersalne wykonanie z folii monomerowej przeznaczone są do realizacji krótkoterminowych, ale możemy je dodatkowo zabezpieczyć laminatem ochronnym, wydłużając ich trwałość.

Co najczęściej drukujemy na folii monomerowej? Naklejki reklamowe, wlepki, naklejki firmowe, plakaty informacyjne, logotypy, grafiki na witryny sklepowe i biurowe.

Naklejki na zewnątrz

Do wykonania naklejek zewnętrznych używamy folii polimerowej ze specjalnym laminatem ochronnym. Folia polimerowa nadaje się wszędzie tam, gdzie reklama lub grafika ma wisieć dłużej, nawet do kilku lat. Naklejki polimerowe są bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych i bardziej odporne na blaknięcie niż naklejki wykonane z folii monomerowej. Folia polimerowa występuje w wersji białej lub transparentnej, z opcją kleju kanalikowego, który ułatwia wyklejanie.

Naklejki polimerowe świetnie sprawdzą się jako reklama zewnętrza. Folia polimerowa może być również stosowana na samochodach, nie uszkadzając przy tym karoserii.

Naklejki elektrostatyczne

Naklejki, które trzymają się prawie każdej powierzchni, ale pozbawione są kleju – to właśnie naklejki elektrostatyczne. Wykonane są z folii elektrostatycznej, naładowanej elektrycznie i właśnie za pomocą ładunków naklejki elektrostatyczne trzymają się różnych powierzchni. Można ich używać na ścianach, betonie, szkle, drewnie, papierze i co najważniejsze, nie mają kleju, więc nie zostawią śladu po ich zdjęciu. Dodatkowo bardzo łatwo się je aplikuje i ściąga. Folia elektrostatyczna występuje w wersji białej lub transparentnej. Oprócz naklejek z indywidualnym zadrukiem, w naszej ofercie mamy również notesy elektrostatyczne.

Naklejki elektrostatyczne świetnie sprawdzają się jako czasowa reklama wewnątrz. Warto wiedzieć, że z folii elektrostatycznej można wykonać także większe wydruki np. grafikę na ściany stoisk targowych, a im większa naklejka elektrostatyczna, tym mocniej się trzyma.

Naklejki adhezyjne

Wydrukowane na folii adhezyjnej, która nie ma kleju i przylega do gładkich, błyszczących powierzchni, dzięki zjawisku adhezji. Naklejki adhezyjne świetnie trzymają się elementów szklanych, pleksi, szyb lub błyszczących blatów. Naklejki adhezyjne można łatwo usunąć bez obawy o pozotawienie śladów. Folia adhezyjna dostępna jest w wersji białej i transparentnej. 

Naklejki adhezyjne świetnie sprawdzą się jako plakaty reklamowe lub informacyjne umieszczone w witrynach sklepowych, w restauracjach, kawiarniach, stacjach benzynowych, salach konferencyjnych, w przeszklonych biurach typu „open space”, w galeriach handlowych.

Naklejki podłogowe

Naklejki podłogowe świetnie sprawdzają się jako elementy reklamowe lub informacyjne. Dzięki zastosowaniu laminatu podłogowego mają właściwości antypoślizgowe (atest antypoślizgowy min. R9) i charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na działania mechaniczne. Warto pamiętać, że przed aplikacją naklejek podłogowych, trzeba oczyścić podłoże, do którego będą one przyklejane.

Naklejki podłogowe najczęściej wykorzystywane są jako reklama w galeriach handlowych, sklepach, ale także w celach informacyjnych w biurowcach, muzeach lub urzędach.

Naklejki easy dot

Drukujemy je na folii z klejem w kropkach, nazywanej też easy dot. Jak nazwa wskazuje, klej na tej folii położony jest w postaci małych kropeczek, dzięki temu aplikacja naklejek jest niezwykle łatwa i pozbawiona powstawania mało estetycznych bąbli pod folią, co przydaje się szczególnie przy większych formatach naklejek. Folia z klejem w kropkach dostępna jest wersji białej lub transparentnej, z wykończeniem matowym lub błyszczącym.

Do jakich realizacji wykorzystać folię easy dot? Idealnie sprawdzi się do wykonania wydruków na ścianki targowe czy eventowe, witryny sklepowe lub biurowe, a także wszędzie tam, gdzie liczy się szybki czas montażu.

Naklejki usuwalne

Naklejki, które nie zostawiają śladów i łatwo da się je usunąć drukujemy przede wszystkim na dwóch foliach: folii z klejem silikonowym (dedykowana na powierzchnie gładkie, także na zewnątrz) oraz na folii Wallcatch (może być aplikowana na dowolną powierzchnię wewnątrz pomieszczeń). Naklejki możesz wielokrotnie przyklejać i za każdym razem będą idealnie przylegać do podłoża.

Z folii z klejem silikonowym lub folii Wallcatch wykonujemy naklejki reklamowe, informacyjne, plakaty, które mają pełnić swoją funkcję przez pewien czas, a potem zniknąć bez śladu.

Folia One Way Vision

Folia OWV to folia okienna, a jej najbardziej charakterystyczną cechą są równo rozłożone dziurki w jej strukturze. Co daje takie rozwiązanie? Jeśli wykleimy nią szybę w naszym biurze, grafika będzie widoczna tylko z zewnątrz, natomiast stojąc w środku pomieszczenia będzie widać wszystko, to co dzieje się na zewnątrz, mimo przyklejonej folii. To właśnie zasługa dziurkowanej struktury folii.

Folia OWV najczęściej stosowana jest na witrynach sklepowych, biurowych, w galeriach handlowych, na autobusach lub tramwajach.

Roll up

Roll up to najlepsze rozwiązanie, kiedy musisz reklamę zabrać ze sobą na konferencję lub event, także na zewnątrz. Stojak reklamowy roll up składa się z prostej w budowie aluminiowej kasety z rozkładanym stelażem, w której chowana jest grafika. Kaseta z grafiką ma dodatkowo materiałową torbę, która ułatwia jest przechowywanie i przenoszenie. Drukujemy w standardowych szerokościach 85 cm lub 100 cm w najwyższej jakości, na materiałach nieprzepuszczających światła.

Roll up to dobra forma reklamy na konferencjach, eventach i targach, wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na postawienie ścianki reklamowej lub stoiska.

Naklejki szronione

Naklejki z folii szronionej stosowane są na szybach i pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne. Po przyklejeniu dają efekt mrożonego lub piaskowanego szkła. Naklejki z folii szronionej możemy wyciąć do dowolnego kształtu i przygotować do łatwego przyklejenia na szybę za pomocą folii transferowej. Mamy również możliwość zadrukowania folii szronionej, także kolorem białym.

Gdzie najczęściej używane są naklejki szronione? Na szybach, szklanych drzwiach, jako elementy dekoracyjne, ale także elementy identyfikacji wizualnej firm, stosowane wewnątrz i na zewnątrz.

Naklejki ploterowe

Do ich wykonania wykorzystujemy samoprzylepne folie kolorowe, barwione w masie. Występują w wielu gotowych kolorach, w różnych wariantach wykończenia, także w wersji metalizowanej lub odblaskowej. Świetnie sprawdzają się do grafik wycinanych do kształtu, które dodatkowo po wycięciu z folii ploterowej, możemy przygotować do łatwego przyklejenia za pomocą folii transferowej.

Folie ploterowe wykorzystasz do wykonania reklam i oznaczeń wewnętrzach oraz zewnętrzych, takich jak logotypy, napisy, elementy informacyjne lub dekoracje.

Naklejki samochodowe

Do wykonania naklejek na samochody lub wyklejenia całych samochodów używamy folii wylewanej. Dzięki swoim właściwościom idealnie wpasowuje się w nierówności podłoża, na które jest przyklejana i co ważne, nie wraca do swojego pierwotnego kształtu, jak pozostałe folie samoprzylepne. Jest niezwykle trwała, wytrzymuje od kilku do kilkunastu lat. Dodatkowo zabezpieczamy ją specjalnie dedykowanym dla niej laminatem wylewanym.

Folie wylewane stosujemy głównie do wyklejania samochodów lub wykonania naklejek na nierówne podłoża.

Naklejki na asfalt

Naklejki asfaltowe drukujemy na specjalnej folii Asphalt Art z warstwą aluminium. Folia asfaltowa może być wyklejana bezpośrednio na kostce brukowej, betonie, asfalcie i innych trudnych podłożach. Folia Asphalt Art posiada atest przyczepności R11. Nie wymaga dodatkowego laminowania, zadruk jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Do czego wykorzystać folię asfaltową? Świetnie sprawdzi się jako reklama zewnętrzna, oznakowanie poziome, a także jako naklejka przyklejona na dnie basenu pełnego wody – chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij tutaj i zobacz naszą relację z podwodnego wyklejania.

Magnesy

Magnesy drukujemy na specjalnych podkładach magnetycznych o różnej grubości, od 0,3 mm do 0,7 mm. Możemy wyciąć dowolny kształt lub dodatkowo położyć na magnes laminat suchościeralny, tworząc w ten sposób nośnik do pisania. Magnesy mogą być używane wewnątrz i na zewnątrz. 

Co najczęściej wykonujemy z podkładów magnetycznych? Tablice informacyjne, gadżety reklamowe, magnesy na samochody, cenniki i tablice magnetyczne z laminatem suchościeralnym.

Cześć, tu Gosia!
Masz pytania?

Odezwij się do mnie!

e-mail: team@drukpoznan.pl

tel: + 48 512 585571