Druk Poznań / ul. Św. Michała 100, produkcja hala H12, biuro budynek P2, pok. 9 / 61-005 Poznań

Poznaj moc przyciągania!

28.02.2021r.

Folia, która trzyma się każdej powierzchni i nie zostawia śladów, a do tego można ją ciąć, sztancować, zadrukować, a nawet przykleić powierzchnią zadrukowaną – czy to możliwe? Ależ tak! Poznajcie bliżej folię elektrostatyczną.

Na początek kilka najważniejszych informacji.

Folia elektrostatyczna to folia polipropylenowa, naładowana elektrycznie, która po odklejeniu podkładu trzyma się praktycznie wszystkich powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Jest lekka, o grubości 50 mic, występuje w wersji białej i transparentnej, co daje wiele możliwości wykorzystania jej do ciekawych realizacji. Nie zawiera PVC, dlatego w 100% podlega recyklingowi.

Co w folii elektrostatycznej przyciąga najbardziej?

Po pierwsze jest bardzo łatwa w aplikacji. Po oderwaniu od podkładu wystarczy przyłożyć ją do suchego podłoża – łatwo można ją przesuwać i repozycjonować, idealnie przylega nie pozostawiając pęcherzy czy marszczeń. Co ciekawe trzyma się także powierzchnią zadrukowaną. Po aplikacji można ją wiele razy ponownie „przyklejać”, jednak im częściej będzie repozycjonowana, tym szybciej straci ładunki, a co za tym idzie, krócej będzie wisieć. 

Przylega do wszystkiego.

Po drugie, trzyma się praktycznie każdej powierzchni – szkło, metal, drewno, beton, plexi, tapety, płytki, czy nawet ściany z delikatną fakturą – folię elektrostatyczną można aplikować na każdy z wymienionych materiałów. Warto pamiętać, że im gładsza powierzchnia, tym dłużej będzie się trzymać. No właśnie, a jak długo folia utrzymuje się po aplikacji? Średni czas to od 1 do 3 miesięcy. Akcje krótkoterminowe, szybka zmiana grafiki witryn, oklejenie stoisk targowych czy reklama BTL – między innymi do takich rozwiązań idealnie nadaje się folia elektrostatyczna.

Nie zostawia śladów.

Po trzecie i może najważniejsze, nie zostawia śladów, więc nie uszkodzi powierzchni materiałów, na które została zaaplikowana. Po prostu wystarczy ją zdjąć i wyrzucić… do kosza przeznaczonego na odpady z tworzyw sztucznych, ponieważ folia elektrostatyczna podlega recyklingowi. Jest nietoksyczna i przyjazna dla środowiska. Ten aspekt warto podkreślić, ponieważ często przy wyborze folii, możliwość recyklingu ma największe znaczenie.

Notesy elektrostatyczne.

Coraz częściej zastępują zwykłe stickery / zwykłe notesy z klejem. Kolorowe karteczki łatwo przyklejają się wszędzie, nie pozostawiając śladów. Można po nich bez problemu pisać, więc przekazanie wiadomości przyczepionej nawet do ekranu monitora, nigdy jeszcze nie było takie proste i tak elektryzujące. Notesy elektrostatyczne to idealny pomysł na eventowy czy firmowy gadżet. Występują w kilku formatach i kilku wariantach kolorystycznych kartek, które mogą być także wymieszane. 

Folię elektrostatyczną można ponownie naładować za pomocą specjalnej ładowarki, więc nadaje się także jako materiał do druku dużych nakładów. Trwałość zadrukowanej  folii określa się na 1 rok, pod warunkiem przechowywania jej w suchym i czystym miejscu. Do druku jest dostępna w wersji arkuszowej, jak i rolkach o maksymalnej szerokości 1,37 m, co daje duże możliwości realizacji także wydruków w większym formacie.

Cześć, tu Maria!
Masz pytania?

Odezwij się do mnie!

e-mail: maria@drukpoznan.pl

tel: + 48 505 036 403