Druk Poznań / ul. Św. Michała 100, produkcja hala H12, biuro budynek P2, pok. 9 / 61-005 Poznań
Aluminiowa płyta kompozytowa, potocznie nazywana dibondem to nic innego, jak materiał warstwowy, z zewnątrz pokryty aluminium, a w środku wypełniony polietylenem. Takie połączenie daje bardzo wytrzymały nośnik do druku, lekki i sztywny, odporny na działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej stosowane grubości to 2 lub 3 mm, warto wiedzieć, że „dibond” występuje również w wielu wariantach kolorystycznych, także z powłoką szczotkowaną, która po zadruku daje efekt inox.
Do czego można wykorzystać „dibond”? Przede wszystkim drukujemy na nim tablice informacyjne, oznaczenia, plansze i szyldy, nawet w wymiarze 2×4 m. Dodatkowo „dibond” świetnie nadaje się do obróbki, można z niego wyciąć dowolny kształt.
PVC spienione to jeden z najcześciej stosowanym podłoży do druku w reklamie. Jest białe, lekkie, a jednocześnie sztywne i odporne na działania warunków atmosferycznych. Dostępne w kilku formatach gotowych płyt, nawet w wymiarze 2×4 m, które dla Ciebie perfekcyjnie dotniemy do zamówionego wymiaru lub wyfrezujemy z nich dowolny kształt. Dodatkowo PCW spienione występuje w wielu grubościach, od 1 mm do 20 mm, a nawet kolorach.
Do czego można wykorzystać spienione PVC? Zastosowań jest naprawdę wiele, zaczynając od tablic informacyjnych, szyldów, oznaczeń, plansz, po standy, elementy dekoracyjne, zabudowę stoisk targowych lub witryn sklepowych.
Pleksi, plexi i plexiglas, choć wariantów nazwy i zapisu jest kilka, to oznaczają jedno, szkło akrylowe, które z dużym powodzeniem zastępuje zwykłe szkło. Pleksi jest wyjątkowo trwałym materiałem, odpornym na zarysowania i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i chociaż występuje w wielu kolorach, do druku najczęściej wybierane są płyty transparentne i białe, o grubości od 1 mm do nawet 25 mm.
Pleksi można dowolnie zadrukować, frezować, ciąć laserem lub poddać termoformowaniu. W druku pleksi transparentna lub biała najczęściej wykorzystywana jest na tablice informacyjne, oznaczenia, szyldy, standy, litery przestrzenne, a także podświetlane kasetony lub elementy dekoracyjne.
Co kryje się pod skrótem HIPS? Płyty z polistyrenu wysokoudarowego – brzmi skomplikowanie, ale oznacza materiał do druku, sztywny i wytrzymały, do stosowania także na zewnątrz, o różnej grubości, od 0,5 mm do 4 mm. Najczęściej drukujemy na białych płytach, w wykończeniu matowych lub błyszczących, ale HIPS występuje też w wielu wariantach kolorystycznych.
Co można wydrukować na HIPS-ie? Tablice informacyjne, oznaczenia czy szyldy. Dzięki swoim właściwościom HIPS bardzo dobrze poddaje się termoformowaniu, dlatego można z niego wykonać także stojaki, standy czy materiały POS.
To płyta produkowana w całości z papieru, niezwykle lekka i sztywna. DISPA ma strukturę tektury falistej o grubości 3,8 mm, jest idealnie biała i gładka, znakomicie nadaje się do druku UV. Płyty występują w kilku wymiarach, dając możliwość wydruku dużych formatów, nawet 1,5×3 m. DISPA w 100% nadaje się do recyklingu, a ze względu na swoje właściwości i walory ekologiczne warto wybrać ją jako zamiennik PCW spienionego czy „kapy”.
Gdzie sprawdzi się DISPA? DISPA może być wykorzystana do wykonania reklam podsufitowych, wewnętrznych tablic reklamowych, oznaczeń, plakatów, standów oraz materiałów POS.
Polipropylen kanalikowy jest często wykorzystywanym materiałem w druku. Jego struktura trochę przypomina tekturę falistą. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest ona delikatnie widoczna na płaskiej powierzchni płyty. Polipropylen kanalikowy jest niezwykle lekki, bardzo odporny na działanie wilgoci i mechaniczne uszkodzenia. Świetnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.
Do czego można wykorzystać polipropylen kanalikowy? Głównie drukujemy na nim zewnętrzne tablice reklamowe lub informacyjne. Dzięki strukturze kanalikowej polipropylen można bigować lub oczkować, co wykorzystujemy między innymi przy realizacji v-boardów.
Wybór twardych folii bezklejowych jest bardzo szeroki: od cienkich arkuszy wykonanych z PCW, polipropylenu czy PET-u. Do tego folie bezklejowe występują w wielu wariantach wykończenia: mat, półmat, błysk oraz kolorach, jak również w wersji transparentnej. Najczęściej do druku wybierane są folie twarde białe lub transparentne, o grubości od 0,2 mm do 0,8 mm. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych, lekkie i wytrzymałe.
Co można wydrukować na foliach twardych? Najczęściej są to małe oznaczenia, etykiety, metki, wizytówki, zawieszki i wobblery, ale folie twarde dobrze sprawdzą się także jako materiał na elementy POS czy plakaty, jeśli ktoś szuka bardziej trwałego podłoża niż papier.
Re-board to karton o strukturze plastra miodu. To właśnie ta struktura sprawia, że re-board jest bardzo wytrzymały i sztywny, a do tego lekki. Dostępny w dwóch grubościach 10 lub 16 mm, w kolorze białym lub brązowym. Re-board w 100% poddaje się recyklingowi, a charakterystyczna struktura kartonowego plastra miodu widoczna jest na krawędziach płyt, co podkreśla ekologiczne walory produktu.
Do czego wykorzystać re-board? Warto wybrać go jako ekologiczny zamiennik pvc spienionego i wydrukować na nim wewnętrzne tablice, podwieszane reklamy, materiały POS, standy, aranżacje targowe, wyciąć litery, a nawet wykonać z niego regały.
Lekka i sztywna płyta piankowa z rdzeniem z poliuretanu, powszechnie nazywana kapą, z zewnątrz pokryta okładziną kartonową, której biel znakomicie pomaga wydobyć kolory przy zadruku. Kapa to lekki zamiennik pcw spienionego, który sprawdzi się wewnątrz do realizacji krótkookresowych. Dostępnych jest kilka grubości płyt od 3 mm do 10 mm, a także kilka wariantów okładzin, w tym okładzina przypominająca płótno malarskie.
Co można wydrukować na kapie? Kapa to idealny materiał do druku prezentacji plastycznych, projektów, koncepcji wizualnych, zdjęć, plakatów lub materiałów na wystawy. Dobrze sprawdzi się także jako nośnik wewnętrznych tablic reklamowych.
Wydruk na szkle to ciekawe wykończenie dekoracyjne do wnętrz. Warto wiedzieć, że druk wykonywany jest w odbiciu lustrzanym, od strony, która będzie przylegać do ściany lub innego podłoża, dzięki temu szkło z zewnątrz będzie mogło być czyszczone. Dodatkowo stosujemy poddruk kolorem białym, tak aby grafika miała intensywne, nasycone kolory, a podłoże do którego będzie przymocowane szkło, nie przebijało przez zadruk.
Na hartowanym szkle o gładkich krawędziach najczęściej drukujemy elementy dekoracyjne do aranżacji wnętrz. Co ważne, do druku przyjmujemy także szkło klientów!
Drukujemy w najwyższej jakości bezpośrednio na drewnie: sklejce, płytach OSB, frontach meblowych, blatach, HDF, do grubości 45 mm, w pełnej kolorystyce CMYK, kolorem białym lub z dodatkowym poddrukiem pod grafiką kolorem białym, tak aby tło drewna nie przebijało spod zadruku. Zadruk jest trwały i nie wymaga dodatkowego laminowania.
Co można wydrukować na drewnie? Najczęściej są to indywidualne projekty do aranżacji wnętrz, rodzinne zdjęcia, fronty meblowe lub szyldy, a także elementy stoisk targowych lub ekspozycji sklepowych.
e-mail: team@drukpoznan.pl
tel: + 48 505 036 403